WSQ-24-RED
WSQ-24-RED
Quantity
Unit price
1+
Quantity in stock: 360
WSQ-24-RED. Breakdown voltage: 20 kV/mm. Color: red. Component family: heat-shrinkable sleeve. Fire resistance: -. Inner diameter after shrinking [mm]: 1.2mm. Inner diameter before shrinking [mm]: 2.4mm. Manufacturer's product group: WSQ. Material: Polyolefin. Max temperature: +125°C.. RoHS: yes. Shrink ratio: 2:1. Quantity in stock updated on 05/11/2026, 05:14
Technical documentation (PDF)
WSQ-24-RED
10 parameters
Breakdown voltage
20 kV/mm
Color
red
Inner diameter after shrinking [mm]
1.2mm
Inner diameter before shrinking [mm]
2.4mm
Max temperature
+125°C.