WSQ-127-WHITE
WSQ-127-WHITE
1+
Quantity in stock: 1
WSQ-127-WHITE. Breakdown voltage: 20 kV/mm. Color: white. Component family: heat-shrinkable sleeve. Fire resistance: -. Inner diameter after shrinking [mm]: 6.4mm. Inner diameter before shrinking [mm]: 12.7mm. Manufacturer's product group: WSQ. Material: Polyolefin. Max temperature: +125°C.. RoHS: yes. Shrink ratio: 2:1. Quantity in stock updated on 05/11/2026, 05:14
Technical documentation (PDF)
WSQ-127-WHITE
10 parameters
Breakdown voltage
20 kV/mm
Color
white
Inner diameter after shrinking [mm]
6.4mm
Inner diameter before shrinking [mm]
12.7mm
Max temperature
+125°C.