TCAP22UF25V, 25V, 22uF
TCAP22UF25V, 25V, 22uF
Quantity
Unit price
1-4
Quantity in stock: 70
TCAP22UF25V, 25V, 22uF. Voltage: 25V. Capacitance: 22uF. Assembly/installation: PCB through-hole mounting. Capacitor material: tantalum capacitor. Capacitor type: tantalum capacitor. Configuration: tantalum capacitor. Dimensions: 6.5x11mm. Housing: tantalum capacitor. Operating temperature: -55...85°C. Pitch of terminals: 2.54mm. Pitch: 2.5mm. RoHS: yes. Tolerance: ±20%. Original product from manufacturer: --. Quantity in stock updated on 05/11/2026, 05:14
TCAP22UF25V
13 parameters
Voltage
25V
Capacitance
22uF
Assembly/installation
PCB through-hole mounting
Capacitor material
tantalum capacitor
Capacitor type
tantalum capacitor
Configuration
Dimensions
6.5x11mm
Housing
Operating temperature
-55...85°C
Pitch of terminals
2.54mm
Pitch
2.5mm
RoHS
yes
Tolerance
±20%