SPX3X15-1-2-BLACK
SPX3X15-1-2-BLACK
Quantity
Unit price
1+
Quantity in stock: 95
SPX3X15-1-2-BLACK. Breakdown voltage: 20 kV/mm. Color: black. Component family: heat-shrinkable sleeve. Fire resistance: ASTM D876. Inner diameter after shrinking [mm]: 0.5mm. Inner diameter before shrinking [mm]: 1.5mm. Manufacturer's product group: SPX. Material: Polyolefin. Max temperature: +135°C.. RoHS: yes. Shrink ratio: 3:1. Original product from manufacturer: Pro-power. Quantity in stock updated on 05/11/2026, 05:14
SPX3X15-1-2-BLACK
12 parameters
Breakdown voltage
20 kV/mm
Color
black
Component family
heat-shrinkable sleeve
Fire resistance
ASTM D876
Inner diameter after shrinking [mm]
0.5mm
Inner diameter before shrinking [mm]
1.5mm
Manufacturer's product group
SPX
Material
Polyolefin
Max temperature
+135°C.