SP64-RL-BLACK
SP64-RL-BLACK
Quantity
Unit price
1+
Quantity in stock: 3
SP64-RL-BLACK. Breakdown voltage: 20 kV/mm. Color: black. Component family: heat-shrinkable sleeve. Fire resistance: -. Inner diameter after shrinking [mm]: 3.2mm. Inner diameter before shrinking [mm]: 6.4mm. Manufacturer's product group: -. Material: Polyolefin. Max temperature: +135°C.. RoHS: yes. Shrink ratio: 2:1. Quantity in stock updated on 05/11/2026, 05:14
Technical documentation (PDF)
SP64-RL-BLACK
9 parameters
Breakdown voltage
20 kV/mm
Color
black
Component family
heat-shrinkable sleeve
Inner diameter after shrinking [mm]
3.2mm
Inner diameter before shrinking [mm]
6.4mm
Material
Polyolefin
Max temperature
+135°C.