RNL09AGB-22K, 8x1
RNL09AGB-22K, 8x1
Quantity
Unit price
1-99
Quantity in stock: 172
RNL09AGB-22K, 8x1. Number of Resistors: 8x1. Breakdown voltage: 500V. Component family: Fixed (SIL) encapsulated resistor networks. Configuration: PCB through-hole mounting. Housing: SIL9. Manufacturer's product group: RNL09A. Max temperature: +125°C.. Nominal dissipation [W @ °C]: 0.125W. Number of terminals: 9. Pitch: 2.54mm. Resistance: 22k Ohms. RoHS: no. Temperature coefficient: ±100ppm/°C. Tolerance (%): ±2 %. [V]: 100V. Original product from manufacturer: Yageo. Quantity in stock updated on 05/11/2026, 05:14
Technical documentation (PDF)
RNL09AGB-22K
16 parameters
Number of Resistors
8x1
Breakdown voltage
500V
Component family
Fixed (SIL) encapsulated resistor networks
Configuration
PCB through-hole mounting
Housing
SIL9
Manufacturer's product group
RNL09A
Max temperature
+125°C.
Nominal dissipation [W @ °C]
0.125W
Number of terminals
9
Pitch
2.54mm
Resistance
22k Ohms
RoHS
no
Temperature coefficient
±100ppm/°C
Tolerance (%)
±2 %
[V]
100V