Resistor AR05DTCW6341, 6.34k Ohms, 0.125W
Quantity
Unit price
1-199
Quantity in stock: 4290
Resistor AR05DTCW6341, 6.34k Ohms, 0.125W. Resistance: 6.34k Ohms. Power: 0.125W. Assembly/installation: SMD. Housing: SMD 0805. Resistance (R): 6K34. Technology: 'thin film'. Temperature coefficient: 25ppm. Tolerance: 0.5%. Original product from manufacturer: Viking Tech Corp. Quantity in stock updated on 05/11/2026, 05:14
Technical documentation (PDF)
AR05DTCW6341
9 parameters
Resistance
6.34k Ohms
Power
0.125W
Housing
SMD 0805
Resistance (R)
6K34
Temperature coefficient
25ppm
Tolerance
0.5%