Resistor AR03BTCX4702, 47k Ohms, 0.1W
Quantity
Unit price
1-199
Quantity in stock: 35680
Resistor AR03BTCX4702, 47k Ohms, 0.1W. Resistance: 47k Ohms. Power: 0.1W. Assembly/installation: SMD. Housing: SMD 0603. Resistance (R): 47k Ohms. Technology: 'thin film'. Temperature coefficient: 25ppm. Tolerance: 0.1%. Original product from manufacturer: Viking Tech Corp. Quantity in stock updated on 05/11/2026, 05:14
Technical documentation (PDF)
AR03BTCX4702
9 parameters
Resistance
47k Ohms
Power
0.1W
Resistance (R)
47k Ohms
Temperature coefficient
25ppm
Tolerance
0.1%