Resistor AR03BTCX3300, 330 Ohms, 0.1W
Quantity
Unit price
1-199
Quantity in stock: 59750
Resistor AR03BTCX3300, 330 Ohms, 0.1W. Resistance: 330 Ohms. Power: 0.1W. Assembly/installation: SMD. Housing: SMD 0603. Resistance (R): 330 Ohms. Technology: 'thin film'. Temperature coefficient: 25ppm. Tolerance: 0.1%. Original product from manufacturer: Viking Tech Corp. Quantity in stock updated on 05/11/2026, 05:14
Technical documentation (PDF)
AR03BTCX3300
9 parameters
Resistance
330 Ohms
Power
0.1W
Assembly/installation
SMD
Housing
SMD 0603
Resistance (R)
330 Ohms
Technology
'thin film'
Temperature coefficient
25ppm
Tolerance
0.1%