NTC-T684K35TRA
NTC-T684K35TRA
Quantity
Unit price
10-99
Quantity in stock: 1755
Minimum: 10
NTC-T684K35TRA. Capacity value [F]: 0.68uF. Component family: SMD tantalum capacitor. Configuration: surface-mounted component (SMD). Equivalent series resistance [Ohm/Hz/°C]: -. External height [mm]: 1.6mm. Housing: 3216. Manufacturer's product group: NTCT. Max temperature: +125°C.. Number of terminals: 2. Outer length [mm]: 3.2mm. Outer width [mm]: 1.6mm. Outside diameter [mm]: -. Pitch: 3216. Rated voltage (V): 35V. RoHS: no. Tolerance (%): ±10%. Original product from manufacturer: Nic Components. Minimum quantity: 10. Quantity in stock updated on 05/11/2026, 05:14
Technical documentation (PDF)
NTC-T684K35TRA
16 parameters
Capacity value [F]
0.68uF
Component family
SMD tantalum capacitor
Configuration
surface-mounted component (SMD)
External height [mm]
1.6mm
Housing
3216
Manufacturer's product group
NTCT
Max temperature
+125°C.
Number of terminals
2
Outer length [mm]
3.2mm
Outer width [mm]
1.6mm
Pitch
Rated voltage (V)
35V
RoHS
no
Tolerance (%)
±10%